Розповідь щодо стажування у Muzeum Historii Polski

Vuzeum Historii Polski

Всім привіт!

Мене звати Левус Назарій і я хочу вам розповісти про свій невеликий досвід участі в іноземних стипендіях. До речі, забув сказати, я навчаюся на V курсі магістерської програми «Історія» в Українському Католицькому Університеті. Зимою 2015 року мені вдалося отримати стипендію на місячне стажування від Muzeum Historii Polski (http://www.stypendia.muzhp.pl). Суть стипендію полягала в тому, що інституція – Музей історії Польщі надав мені кошти(1000 €) на один місяць для дослідження мого проекту «Daily life of town scrivener – Paulus Szczebic(1552-1609)». За цей місяць я встиг багато. Мені вдалося побувати у Варшаві та Кракові і попрацювати в польських архівах та бібліотеках. Окрім роботи і пошуку джерел до своєї магістерської роботи мені ще й вдалося подорожувати і насолоджуватися прекрасними європейськими містами, їх архітектурою, історією, людьми …

Варшава

Якщо будете у Варшаві обов’язково відвідайте бібліотеку Варшавського університету. Велична споруда, яка в більшій мірі зроблена із скла і бетону. На даху бібліотеки розміщений сад із деревами і квітами. Уявіть собі картину коли ти сидиш читаєш, якусь книжку і дивишся на дерева, які ростуть над твоєю головою. В самій бібліотеці є маса літератури на будь, який смак та розсуд – від історії до біології, від математики до права і т. д. Ще один плюс – зручний електронний каталог за яким зручно шукати літературу по різних категоріях. В бібліотеці не потрібно чекати на те, щоб тобі принесли книжку ти просто знаходиш в каталозі її код і йдеш сам її шукати. Літературу можна випозичати на три місяці в кількості восьми одиниць. Окрім цього всього цього Варшава дуже модерне красиве місто. Воно досить постраждало під час Другої світової війни тому зараз виглядає, яка нове. Багато споруд реконструюються.

Краків

У Кракові я мав змогу працювати в Archiwum Narodowe w Krakowie, у відділі стародруків бібліотеки Яґеллонського університету та відділі стародруків бібліотеки PAU і PAN. Всі ці установи знаходяться недалеко одна від іншої тому зручно дістатися від однієї до іншої. Всі працівники архіву та бібліотек привітні люди і завжди раді допомогти. Єдиний недолік більшість документів з XVI ст.. і радніших епох видають не в оригіналі, а тільки в мікрофільмах з якими вадко працювати і від їх постійного перегляду на екранні болять очі. Ще один плюс польських бібліотек – можна фотографувати безплатно в необмеженій кількості. Не потрібно, як наприклад у нашому львівському ЦДІАУЛ платити 50 грн. за справу, навіть, якщо вона має 2 аркуші. Щодо самого Кракова то він чимось нагадує Львів, але з єдиною відмінністю – Краків було королівським містом. Тому тут збереглося більше архітектури ХІІ – ХІІІ ст.. – Маріацький костел, Домініканський костел, Вавель та ін.                                                                     Щодо стипендій моя вам порада – ніколи не бійтеся подаватися на будь, які стипендії. Навіть, якщо ви не добре знаєте мови чи не впевнені чи ця стипендія співпадає на всі 100 % з вашими науковими інтересами – все одно подавайтеся на цю стипендію, адже це хороша можливість дізнатись щось нове про світ, спілкуватися з різними людьми і здобувати неоцінений досвід, адже сидіти в своїй власній шкаралупі ціле життя це не варіант. Різні стипендії і гранти дадуть вам змогу всебічно розвиватися і рости, як в науковому так і інтелектуальному плані. «Стукайте і вам відкриють».

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s